ÇEŞME TEKNE TURU PROGRAMI

- 11.00 Çeşme'den hareket
- 12.00 Mavi Koya (Akvaryum) varış
- 12.30 Yemek Servisi
- 13.30 Eşek Adası'na varış
Eşek Adası içerisinde misafirlerimiz teknemizden dışarı çıkarak yüzebilir ve hayvanseverler derneğinin kurmuş olduğu çiftliği ziyaret edebilirler.
- 15.00 Kış Limanı veya Mercan Koyu (Animasyon Show)
- 16.00 Makri Adası
- 17.00 Çeşme'ye hareket
- 18.00 Çeşme'ye varış.

NOT: Hava koşulları uygun olduğu günlerde turumuza Mağaralar Koyu'nu da ekliyor ve tur programı içerisinde bulunan tüm koylarda 1'er saat kalıyoruz.

YEMEK MENÜSÜ:

- Mangalda balık veya tavuk

- Özel Poseidon soslu makarna

- Mevsim salata

- Patates kızartması

 

Teknemiz her sabah Çeşme sahilinden hareket etmektedir. İzmir'den gelen misafirlerimiz için ücretli servisimiz mevcuttur. Günlük turumuz Milli Park statüsünde ki Kara Ada'nın muhteşem koylarını kapsamaktadır. Öncelikli olarak Eşek Adası ve Mavi Koy her turumuzda uğranılan yerlerdir. Kış Limanı, Mercan Adası, Mağaralar ve Makri adalarına havanın ve koyların yoğunluğuna göre her gün gidilmektedir.
Çeşme'nin tertemiz havası ve turkuvaz mavisi koylarında denizin tadını çıkarabileceğiniz 2010 model Çeşme'nin en rahat ve modern teknesiyle muhteşe bir deniz turuna hazır mısınız?

EŞEK ADASI

EŞEK ADASI

Eski adıyla "Goni" olarak da bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme'den 1 saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için idealdir.

MAVİ KOY (AKVARYUM)

MAVİ KOY (AKVARYUM)

Eşek Adası'nın hemen batısında bulunan Mavi Koy; adını doğal bir akvaryum gibi olan büyüleyici ve berrak sularından almaktadır.

KIŞ LİMANI

KIŞ LİMANI

İsminden anlaşılabileceği gibi kışın balıkçıların barınmak için kullandıkları fazla derin olmayan, temiz ve küçük plajı ile görülmesi gereken koylardandır.

MAĞARALAR

MAĞARALAR

Eşek Adası'nın arka tarafında kalan mağaralar bölgesinin en önemli özelliği kış mevsiminde fokların uğrak yeri olmasıdır.

MERCAN KOYU

MERCAN KOYU

İsmini teknenin yanaştığı yerin arkasındaki taşlardan almıştır. Denize girdikten sonra çok kısa mesafe yüzerek kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

MAKRİ ADASI

MAKRİ ADASI

Adanın kuzey batısında yatak odası olarak adlandırılan minik bir adadır. Bu isim ile anılmasının sebebi ise duvar renginin kırmızı, zeminin beyaz kumlarla örtülü olmasıdır.